Sesja ślubna w lawendzie

Sesja ślubna

Sesja ślubna w lawendzie to jedna z tych rodzajów sesji, która jest dość często wybierana przez pary młode jako idealne miejsce na zdjęcia. Nic więc dziwnego, że na te komercyjne pola, udostępniane przez właścicieli zazwyczaj należy się umawiać z pewnym wyprzedzeniem, gdyż zainteresowanie jest dość spore. Na fakt dużego ruchu również wpływa stosunkowo krótki okres kwitnienia lawendy, albowiem jej czas przypada zazwyczaj od czerwca do października w zależności od odmiany. W rzeczywistości ten czas jest o wiele krótszy, ponieważ zaczyna ona kwitnąć od połowy czerwca i jest ścinana na przełomie lipca i sierpnia. Czasem się zdarza, że zakwita drugi raz w ciągu tego samego roku. Wówczas można planować je także w okresie września, jednak nie zawsze.

Sesja ślubna w lawendzie
Para młoda w polu lawendy

Jak sami pewnie wiecie lawenda to nie tylko jej piękny zapach, ale również zapierający dech krajobraz. Wiele osób zapewne kojarzy takie widoki ze słonecznej Prowansji. Na szczęście już teraz i w Polsce mamy możliwość zobaczenia tego na własne oczy. Jednym z największych pól w Polsce i na Kujawach jest to znajdujące się w miejscowości Leszcze. Zlokalizowane jest w malowniczo położonym miejscu pomiędzy dwoma jeziorami.

Pole lawendy podczas burzy
Pole lawendy

Tym razem sesja ślubna w lawendzie była marzeniem Emilii i Szymona, którzy zdecydowali się na to właśnie miejsce. Szczęście nam dopisało, gdyż pomimo natłoku ludzi na godzinę 19.00, o 20 na którą byliśmy umówieni były prawie pustki, dzięki czemu nikomu nie wchodziliśmy w kadr, ani też my innym 🙂

Zachód Słońca na lawendowym polu

Co sprawia, że akurat pod wieczór jest taki ruch w tym miejscu? Powodem jest po prostu złota godzina i najkorzystniejsze światło zastane podczas sesji. Zachód Słońca nad pięknym i sielskim widokiem pola lawendy? Sami przyznajcie, że taki widok robi wrażenie!

Sesja ślubna
Sesja ślubna

Podsumowując, lato to doskonały czas na wszelakie sesje zdjęciowe, które można zorganizować nie tylko w powszechnie znanych miejscach jak pałace czy zamki, lecz również na tle pięknej przyrody. Tak samo jak pola słoneczników, tak i również pola lawendy mogą być świetnym dodatkiem do pełnej uroku sesji ślubnej, tudzież każdej innej.

Komentarze

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *