Gdzie tak ładnie ? Dokąd na sesję ? :o

Z dniem dzisiejszym rozpoczęliśmy oficjalnie astronomiczną wiosnę o godzinie 10.37, a inaczej mówiąc Słońce osiągnęło punkt równonocy wiosennej. Była to dobra okazja do kolejnego małego fotowypadu nieopodal Bydgoszczy. Tym razem był to rezerwat przyrody Łąki Ślesińskie, który zajmuje około 44ha, a przy okazji stanowi nie lada gratkę dla miłośników przyrody, fotografii i tych, którzy pragną zaczerpnąć odrobiny spokoju. 🙂

Chcecie wiedzieć nieco więcej ? W takim razie zapraszam do dalszej części wpisu.

Wschód nad Stawem Kardynalskim

Dokładne miejsce, w które miałem okazję dotrzeć było wieżą widokową w pobliżu Stawu Kardynalskiego. Nie jest ona jakoś specjalnie wysoka, jednak wystarczająco by zobaczyć kawał najbliższych terenów i całe mnóstwo ptaków. Przy okazji dodam, że sama wieża jest ciekawym miejscem i mogłaby tu wyjść ciekawa sesja ślubna lub też inne jeśli zajdzie taka potrzeba.

Pierwszy dzień wiosny, za to poranne temperatury były jeszcze typowo zimowe, dlatego też sam grunt był przymarznięty co ułatwiło przemieszczanie się po nim. Co jak co, ale tereny są lekko podmokłe, więc latem wjechać tam lub nawet wejść pieszo może być małym problemem. Tak czy siak zdecydowanie popieram pomysł postawienia wieży widokowej w tym miejscu.

Co więcej na temat samego miejsca…

Wcześniej wspomniany Staw Kardynalski zajmuje powierzchnię 130ha, co czyni go największym zbiornikiem w okolicy. Łąki Ślesińskie stanowią także siedliska lęgowe około 78 gatunków ptaków. Jest to po prostu jeden z kilku rezerwatów Pradoliny Noteckiej ciągnących się wzdłuż Noteci i Kanału Bydgoskiego.

Mapa satelitarna obszaru rezerwatu z pobliskimi terenami

Komentarze

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *