Podstawowy kurs fotografii

Od czasu do czasu ludzie mnie pytają skąd czerpałem wiedzę o fotografii, na jakich kursach byłem, jakie książki czytałem itd, więc zazwyczaj podaję niektóre przykłady źródeł warte uwagi, jednakże pytania o pewne szczegóły dotyczące fotografowania nadal padają i to co raz częściej, co w pewnym sensie mnie cieszy, że mogę komuś pomóc. Jednakże w pełni to rozumiem, ponieważ w całym Internecie jest mnóstwo informacji na ten temat i łatwo się pogubić w tym gąszczu stron, kursów i innych poradników. Sam na początku miałem z tym problem, gdy jeszcze wówczas kompletnie zielony próbowałem znaleźć najbardziej podstawowe informacje na temat tego jak zacząć poprawnie fotografować i nie popełniać dziecinnych błędów. Obijały mi się wtedy o uszy takie pojęcia jak trójkąt ekspozycji, czas naświetlania czy też przysłona, lecz nie wiedziałem co to takiego, więc chcąc w końcu się dowiedzieć wpisałem w wyszukiwarkę: ”czas naświetlania co to jest”. Nigdy nie zapomnę pierwszego zdania, które przeczytałem na pierwszej lepszej stronie od góry. Brzmiało mniej więcej tak: ”Zapewne chcąc nauczyć się fotografii już wiecie czym jest czas naświetlania, przysłona i ISO, więc możemy przejść do dalszej części…”. Także dla każdego zwykłego laika taka informacja raczej nic nie wniosła, a jedynie mogła zniechęcić.

Tym samym po paru latach praktyki, czytania wszelakich artykułów, książek i rozmów z bardziej doświadczonymi fotografami ode mnie chciałbym w możliwie jak najprostszy sposób przekazać garść informacji, które jeśli pomogą choćby jednej tylko osobie to będzie mi niezmiernie miło 🙂

Dlatego jeśli chcesz zacząć przygodę z fotografią, lecz gubisz się w chaosie Internetów i brakuje Ci pewnego porządku w przekazywanej wiedzy, aby sobie to na spokojnie wszystko usystematyzować to serdecznie zapraszam Cię do śledzenia mojej strony, na której z czasem będę zamieszczał krótkie wpisy na ten temat oraz ciekawostki.

Komentarze

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *